MOSiW

Piłkarze na hali w rywalizacji sportowej

MLH 2021-2022 Tuż po wielkim finale

PB Budownictwo Mistrzem MLH sez. 2021-2022

W dniu 23.01.2022 r., o godz. 15:00 w Hali Sportowej MOSiW odbyły się finały Międzyrzeckiej Ligi Halowej. Ostatnią rundę zaczęliśmy od meczów półfinałowych.

Jako pierwsi na parkiet weszli zawodnicy “PB Budownictwo” i drużyna “Radość Oldboje”. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla tych pierwszych. Zwycięskie bramki zdobyli Radosław Woszczyło oraz Patryk Batura. Bramkę dla oldbojów zdobył Damian Nowak.

W drugim, również wyrównanym półfinale “Rosomak” pokonuje zespół “Autoserwis Leśkiewicz” także 2:1. Tu na listę strzelców po stronie wojskowych wpisują się Maciej Babiak , Mateusz Waltrowski, gola dla rywali zdobywa Cyprian Walczak.

Po krótkiej przerwie rozegrany został mecz o 3 miejsce. Po pół godzinej walce na parkiecie pada istnie hokejowy wynik. Drużyna Autoserwis rozbija Oldbojów stosunkiem bramek 9:3. Tu festiwal goli należy do Cypriana Walczaka (3) Daniela Żaka (2), Sebastiana Czernianina (2) i po jednej dokładają Dawid Dzięgielewski, i Mateusz Szymkowiak.

Dla Oldbojów do bramki trafiali kolejno: Tomasz Sobczak, Rafał Kusz oraz Damian Nowak.

Po krótkiej 10 minutowej przerwie nastał długo oczekiwany przez licznie przybyłych kibiców moment – W meczu finałowym zmierzyły się ekipy “PB Budownictwo” oraz “Rosomak”.

Po niezwykle zaciętym półgodzinnym spotkaniu , zwycięża drużyna z Pszczewa pokonując wojskowych 4:2.

Niepokonany w tej edycji rozgrywek, niezwykle zgrany i zmobilizowany team “PB Budownictwo” pokonuje mistrza z przed dwóch lat i sięga po złoto Międzyrzeckiej Ligi Halowej.

Tuż po wielkim finale – puchary, medale oraz upominki sportowe wręczył zawodnikom Dyrektor MOSiW – Grzegorz Rydzanicz.

I tak:

• Najlepszym Zawodnikiem Ligi zostaje – Łukasz Kwiatkowski (Radość Oldboje)
  • Najlepszy Bramkarz Ligi – Mustafa Sakali (Autoserwis Leśkiewicz)
  • Najlepszy Strzelec Ligi – Patryk Batura (PB Budownictwo)
  • Najlepszy Zawodnik Finału – Bartłomiej Pałubiak (PB Budownictwo)
  • Najszybciej Strzelona Bramka (35 sek.) – Jakub Kowalski (LO Międzyrzecz)
  • Najlepszy Sędzia Ligi – Roman “Viali” Witkowski – Pozdrawiamy.

Na koniec dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, krótkim przemówieniem podziękował zawodnikom za wspaniałą grę i czystą – sportową rywalizację, kibicom za liczne przybycie i wspaniałą zabawę, jednocześnie zapraszając na kolejną niezmiernie ważną dla promocji naszego miasta imprezę, jaką będzie organizacja przez MOSiW – PZLA Mistrzostw Polski w biegu na 10.000m.

Impreza odbędzie się już 23 kwietnia br. na Stadionie Miejskim w Międzyrzeczu. Serdecznie zapraszamy 😉