Grand Prix Województwa Lubuskiego Amatorów w Lekkiej Atletyce – Międzyrzecz 2022

Lekkoatletyczne zmagania amatorów

Grand Prix Województwa Lubuskiego Amatorów w Lekkiej Atletyce – to zupełnie nowy cykl zawodów dla ludzi, którzy nie posiadają licencji PZLA, a mają już ukończone 16 lat. Poczuj się, jak lekkoatleta – wystartuj z nami!

Zacznijmy od dat. Pierwsze zawody cyklu odbędą się 3 września (sobota) o godz. 14.00 na Stadionie Miejskim im. Adama Szantruczka w Międzyrzeczu.

– Kolejne planujemy na 30 września i 8 października. Chcielibyśmy aby zawody odbyły się w lubuskich stolicach, czyli Zielonej Górze i Gorzowie. Rozmowy trwają – zapowiada pomysłodawca cyklu Tomasz Hucał, prezes KL Lumel Zielona Góra.

Start w każdych zawodach jest bezpłatny, dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

A teraz o samej formule zawodów. Są dwie możliwości startu – czwórbój lekkoatletyczny i sztafeta. Oczywiście jedno, nie wyklucza drugiego.

Główna rywalizacja, z podziałem na kobiety i mężczyzn, odbywa się w czwórboju lekkoatletycznym. W jego skład wchodzą: bieg na 100 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1.000 m.

Zawodnicy zdobywają punkty według tabel wielobojowych (za rzut piłeczką palantową punkty, jak za oszczep) i zbierają je z każdych zawodów. Grand Prix wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów we wszystkich edycjach.

Dla najlepszych trójek przewidziane są puchary i nagrody rzeczowe, wedle możliwości finansowych organizatora. Dodatkowo każdy uczestnik zawodów otrzymuje pamiątkowy medal.

Obok wieloboju, w każdych zawodach organizowana będzie rywalizacja w sztafecie 4×400 m bez podziału na płeć. Mogą to być sztafety męskie, żeńskie lub mieszane. Tu każdy otrzymuje takie same pamiątkowe medale, bez walki o punkty do klasyfikacji generalnej.

ZAPISY

Obecnie otwieramy zapisy wyłącznie na zawody 3 września w Międzyrzeczu. Aby się zapisać należy wysłać maila na adres biuro@mthconsulting.pl z tytułem „GP Amatorów – zgłoszenie”, z następującymi danymi: imię i nazwisko, data urodzenia, miasto zamieszkania, telefon kontaktowy.

Zgłaszając sztafetę należy w jednym mailu podać jej nazwę oraz cały skład osobowy – imiona i nazwiska, daty urodzenia i kontakt do kapitana sztafety.

W przypadku osób niepełnoletnich – w odpowiedzi odeślemy wzór zgody rodziców/opiekunów na start, którą należy dostarczyć w dniu zawodów.

Limit startujących na zawody w Międzyrzeczu: 100 osób

Zapisy trwają do 1 września – włącznie.

Program minutowy i listy startowe opublikujemy po zamknięciu zapisów.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REGULAMIN

Skip to content