MOSiW

Zdjęcie przedstawia uczestników Biegowej Bitwy Miast, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Międzyrzeczu

Biegowa Bitwa Miast dla Międzyrzecza !!!

Międzyrzeczanie wygrali Sztafetową Bitwę Miast (21.05.2021 r.) , podczas której rywalizowali z biegaczami ze Świebodzina i Sulechowa.

W dwie godziny 47 osób – w tym spora grupa małych dzieci – pokonało łącznie 88 km!

“Bitwa Miast” była pierwszą wspólną imprezą, zorganizowaną przez ośrodki sportu w Międzyrzeczu, Sulechowie i Świebodzinie.

Na bieżni międzyrzeckiego stadionu zameldowało się 47 osób, w tym spora grupa kilkuletnich dzieci oraz mocna reprezentacja stowarzyszenia Międzyrzeckie Gazele, które zrzesza miejscowych miłośników królowej sportu.

Celem imprezy była promocja biegów i integracja mieszkańców trzech miast zaznaczył Grzegorz Rydzanicz, dyrektor Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku. W każdym z trzech miast zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 400 metrów, czyli jednym okrążeniu stadionu. Zasada był prosta – wygra miasto, w którym biegacze wykonają najwięcej okrążeń w ciągu dwóch godzin, przy czym na bieżni mogły przebywać tylko trzy osoby jednocześnie.

W pierwszej trójce wystartował m.in. zastępca burmistrza Tomasz Markiewicz, który wykonał łącznie kilkanaście okrążeń. Każdy z uczestników przyjął własną, indywidualną strategię. Niektórzy biegli rekreacyjnie z dziećmi świetnie się przy tym bawiąc, inni mknęli po tartanowej bieżni jak przysłowiowe strzały. Tempo nadawali biegacze z Międzyrzeckich Gazel, którzy wyśrubowali wynik w ostatniej fazie sportowego wydarzenia.

Ostatecznie 47 uczestników okrążyło stadion 220 razy. Pokonali łącznie 88 kilometrów, co dało Międzyrzeczowi pierwsze miejsce !!!

Skip to content