...

MOSiW

Zdjęcie przedstawia uczestników Biegowej Bitwy Miast, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Międzyrzeczu

Biegowa Bitwa Miast dla Międzyrzecza !!!

Międzyrzeczanie wygrali Sztafetową Bitwę Miast (21.05.2021 r.) , podczas której rywalizowali z biegaczami ze Świebodzina i Sulechowa.

W dwie godziny 47 osób – w tym spora grupa małych dzieci – pokonało łącznie 88 km!

“Bitwa Miast” była pierwszą wspólną imprezą, zorganizowaną przez ośrodki sportu w Międzyrzeczu, Sulechowie i Świebodzinie.

Na bieżni międzyrzeckiego stadionu zameldowało się 47 osób, w tym spora grupa kilkuletnich dzieci oraz mocna reprezentacja stowarzyszenia Międzyrzeckie Gazele, które zrzesza miejscowych miłośników królowej sportu.

Celem imprezy była promocja biegów i integracja mieszkańców trzech miast zaznaczył Grzegorz Rydzanicz, dyrektor Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku. W każdym z trzech miast zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 400 metrów, czyli jednym okrążeniu stadionu. Zasada był prosta – wygra miasto, w którym biegacze wykonają najwięcej okrążeń w ciągu dwóch godzin, przy czym na bieżni mogły przebywać tylko trzy osoby jednocześnie.

W pierwszej trójce wystartował m.in. zastępca burmistrza Tomasz Markiewicz, który wykonał łącznie kilkanaście okrążeń. Każdy z uczestników przyjął własną, indywidualną strategię. Niektórzy biegli rekreacyjnie z dziećmi świetnie się przy tym bawiąc, inni mknęli po tartanowej bieżni jak przysłowiowe strzały. Tempo nadawali biegacze z Międzyrzeckich Gazel, którzy wyśrubowali wynik w ostatniej fazie sportowego wydarzenia.

Ostatecznie 47 uczestników okrążyło stadion 220 razy. Pokonali łącznie 88 kilometrów, co dało Międzyrzeczowi pierwsze miejsce !!!

Skip to content Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.